пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

65.Особливості формування банківських ресурсів

 Стабільне функціонування та подальший розвиток банківської системи України перебувають, у тісному взаємозв’язку із збільшенням обсягів банківських ресурсів. Від того, наскільки банки приділятимуть увагу формуванню фінансових ресурсів, залежить їх спроможність здійснювати активні операції та фінансова стійкість банківської системи в цілому. Саме тому однією з необхідній передумов для ефективного функціонування банків та їх фінансової стійкості є стабільність і достатність ресурсної бази банків.

  На сьогодні формування ресурсної бази комерційних банків с одним із найважливіших завдань для забезпечення економічного зростання.Політика комерційних банків щодо формування ресурсної бази пов’язана iз вирішенням постійного завдання: знайти джерела фінансових ресурсів з мінімальною вартістю, забезпечити здійснення активних операцій у визначених обсягах і напрямках, ефективно використовувати та управляти фінансовими ресурсами.

   Значної уваги заслуговує аналіз ресурсної бази банків з іноземним капіталом, у структурі якої спостерігаються деякі відмінності. Так, протягом минулого року спостерігалося збільшення кількості банків з іноземним капіталом з 47 до 53, з них 17 банків зі 100%-м іноземним капіталом.

   Hа сьогоднішній день особливо важливого значення набуває розроблення ефективних напрямів удосконалення ресурсної бази банків, до яких варто віднести такі:

   1) Подальше нарощення капіталу комерційними банками.  Частина комерційних банків України збанкрутувала внаслідок неповернення наданих кредитів. Уникнути цього можна було б за наявності достатнього розміру власного капіталу, здатного покрити значні втрати ресурсів, та зваженої кредитної  політики.

   2) Збільшення обсягів залучених коштів банків. Для збільшення свого ресурсного потенціалу основна увага з боку банків повинна приділятися мобілізації необхідного обсягу ресурсів, провідне місце у структурі яких має відводитись коштам населення.

    Отже, зміни основних показників щодо джерел формування банківських ресурсів вказують на підвищення фінансової стабільності банків та їхнє переорієнтування на інвестування реального сектора економіки; значне збільшення банківською системою залучених коштів за рахунок строкових вкладів фізичних осіб дас змогу  зробити висновок про зростання довіри населення до банків.

 


17.12.2016; 22:37
хиты: 86
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь