пользователей: 28043
предметов: 12014
вопросов: 223654
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

I семестр:
» History222
» ВЛК
» Нова історіяяяяя 2
» История Зарубежной Культуры
» Украинский язык
» Валеология
» Андр
» Istoriografhy
» Азия и Африка
» Економика
» Нова історія
» Религия
» Державний
» ІСТОРІОГРАФІЯ!
» Правознавство
» New history
» Ек
» НОВА ІСТОРІЯ !!!
» СЛОВЯНИ
» ШЦР
» Політологія
» СЛН
» СпецКурс
» СамробШНЦР
» МДЛ ШНЦР
» Культура
» ЕКЗАМЕН ШНЦР
» ШНЦР МОДУЛЬ
» СЛОВЯНИ №2
» І
» Філософія
» ШНЦР САМ
» Соціо
» ІСК Модуль
» E
» ІІІІІІІІІ
» Укр еміграція
» Методологія
» КНП КУЛ
» Етика
» Візантія)
» Мова історії
» Проблеми давньої історії
» ЯІ
» Mandr
» АКТ ПРБ НОВІТ ШНЦР

"Ніч чудес". Вирішення аграрного питання.

Ніч 4 серпня 1789 ( фр. la nuit du 4 août 1789) - знаменний момент Великої французької революції : в ході що проводилося в цю ніч засідання, Установчі збори Франції поклало кінець феодального ладу , скасувавши привілеї двох правлячих класів, духовенства і дворянства .

Влітку 1789 селяни, не бачачи з боку Національних зборів задоволення скарг, виражених в наказах , підняли в різних місцях повстання, підпалювали замки, знищували феодальні документи. Збори, до того часу займалося виключно питаннями про політичні перетвореннях, занепокоїлося звістками з провінцій і вирішилося приступити до скасування феодалізму : дворяни і духовенство бачили, що потрібно пожертвувати однією частиною прав, щоб зберегти за собою іншу.

Деякі дворяни, виховані на ідеях XVIII століття і в числі перших перейшли 25 червня на бік третього стану ( віконт де Ноайль , герцог д'Егільон , герцог де Ларошфуко , Олександр де Ламет та ін), домовилися між собою взяти на себе ініціативу перевороту.

Ноайль запропонував звести в закон рівність у податках, знищення обтяжливих для народу привілеїв, викуп феодальних повинностей, безоплатну скасування панщини і т. д. Таку ж пропозицію вніс і д'Егільон, поширюючи, однак, викуп і на останню категорію феодальних прав. За ними на трибуну сходили одні за іншими депутати від дворянства, духовенства і міст, відмовляючись від класових, корпоративних і провінційних привілеїв, своїх і чужих. Всі пропозиції зустрічалися громом оплесків, багато хто плакав від розчулення і захоплення; секретарі ледве встигали записувати те, що пропонувалося і говорилося.

Загальні принципи, сформульовані в декретах 4-11 серпня, не представляли нічого нового порівняно з вимогами, заявленими в наказах третього стану, а почасти й двох перших станів:
накази дворян вимагали знищення залишків кріпацтва, що зберігся переважно на церковних землях, та скасування десятини ;
накази духовенства - знищення права полювання і патримониального суду;
накази третього стану у величезній більшості висловлювалися і за те, і за інше, повстаючи, разом з тим, проти податкових вилучень.

Тому в рішеннях 4 серпня слід бачити не стільки великодушний порив, скільки неминучий крок, викликаний всім попереднім ходом подій. Декрети 4 серпня зустріли протидію з боку короля , під впливом придворної партії довго не погоджувався «обібрати своє духовенство і своє дворянство».


24.03.2015; 12:11
хиты: 385
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2018. All Rights Reserved. помощь