пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

14. Мета і зміст навчання граматики

У методиці викладання АМ під граматикою розуміють предмет, за допомогою якого засвоюють правила будови мови. Основною метою навчання граматики в школі є формування в учнів граматичних навичок, як  одного зважливих компонентів мовленнєвих умінь в галузі аудіювання, говоріння, читання, письма. Для початкового етапу характерна наступна послідовність введення граматичного матеріалу: зразок-модель-правило-інструкція. Оволодінню граматичним матеріалом сприяє вивчення його на основі порівняння з рідною мовою, порівняння нових, для учнів, явищ з вже відомими, раніше вивченими явищами даної мови, використання зразків для дій за аналогією, трансформація структур. Мета навчання граматичного матеріалу іноземної мови, що вивчається, - це оволодіння граматичними навичками мовлення: репродуктивними, тобто граматичними навичками говоріння і письма, та рецептивними, тобто граматичними навичками аудіювання і читання.

Зміст навчання граматики

Граматичний матеріал

■ активний граматичний мінімум,

■ пасивний граматичний мінімум.

Граматичні навички

■ репродуктивні (говоріння, письмо),

■ рецептивні (аудіювання, читання).

В середніх навчальних закладах вивчаються не всі граматичні явища, а спеціально відібраний граматичний мінімум, який складається з активного та пасивного граматичного мінімуму:

Шкільний граматичний мінімум

Активний граматичний мінімум

■ для вираження власних думок в усній (говоріння)
чи письмовій (письмо) формах;

■ для розуміння чужих думок, сприйнятих в усній
(аудіювання) чи письмовій (читання) формах.

Пасивний граматичний мінімум

■ для розуміння чужих ду­мок, сприйнятих в усній (аудіювання) чи письмо­вій (читання) формах.

Щоб сприймати і розуміти думки інших людей, необхідно володіти як активним, так і пасивним граматичним мінімумом.

Граматичні навички мовлення, як і всі інші, повинні характеризуватися такими ознаками, як автоматизованість, гнучкість та стійкість і формуватися поетапно.

Сформованість репродуктивної граматичної навички - одна з передумов функціонування вміння висловлювати свої думки в усній та письмовій формі. Щоб здійснити свій комунікативний вибір, той, хто говорить/пише, має спочатку вибрати граматичну структуру (ГС), яка б відповідала даній ситуації мовлення. Обрану ГС потрібно оформити відповідно до норм даної мови (синтаксичні та морфологічні особливості ГС). Вибір та оформлення ГС здійснюються паралельно: засвоюючи форму, учень повинен мати певний комунікативний намір (запитати, попросити, заперечити тощо).


21.06.2015; 15:18
хиты: 90
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь