пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Первинні і вторинні статеві ознаки у тварин і людини.

Статеві ознаки - сукупність ознак, за якими чоловічий і жіночий підлогу відрізняють один від одного. Статеві ознаки бувають первинними, або основними, і вторинними. Перші - це статеві залози - яєчники чи насінники. Якщо у однієї і тієї ж особини розвиваються і чоловічі і жіночі залози одночасно, то вона називається гермафродитної. Гермафродитизм у людей - результат аномалії розвитку. Вторинні статеві ознаки формуються протягом зростання і статевого дозрівання. У чоловіків вони проявляються у зростанні бороди, вусів, появі низького тембру голосу та ін, у жінок - у розвитку молочних залоз, у появі певних особливостей статури та інших ознак.
У людини і хребетних тварин вторинні статеві ознаки є функцією діяльності статевих залоз. Інтенсивність статевого дозрівання людей залежить від соціально-побутових умов, спадковості та інших причин.

Статеві ознаки - ознаки, якими одна стать відрізняється від іншої. Основна відмінність - будова статевих залоз, сім'яників і яєчників,- так звані первинні статеві ознаки. Інші відмітні ознаки кожної статі  - так звані вторинні П. п. - формуються протягом періоду статевого дозрівання.
До кінця цього періоду організм досягає біологічної статевої зрілості; вона настає при завершенні морфологічного і фізіологічного розвитку і супроводжується здатністю до відтворення потомства.
У чоловіків статевий дозрівання виражається в зростанні бороди, вусів, появі більш низького голосу і інших ознак, у жінок - у розвитку молочних залоз, жирової клітковини, в особливому формуванні тазу та ін.
У людини і хребетних тварин поява вторинних статевих ознак залежить від діяльності статевих залоз; зростання ж, розвиток і функціонування останніх перебувають під впливом гіпофіза, гормони якої нормалізують всі ці процеси. Інтенсивність статевого дозрівання (див.) у людини залежить не тільки від спадковості (див.), але й від соціально-побутових умов та інших причин.

Первинні статеві ознаки – морфологічні та фізіологічні особливості організму, які забезпечують утворення гамет та їх сполучення в процесі запліднення. До них відносяться, наприклад, гонади, статеві шляхи та зовнішні геніталії у вищих тварин, андроцей і геніцій у вищих рослин.

Вторинні статеві ознаки – це ознаки і властивості організму, які не забезпечують безпосередньо процес гаметогенезу, спарювання та запліднення, але відіграють деяку допоміжну роль під час статевого розмноження. До них відносяться особливості будови плавців у риб, оперення у птахів, молочні залози у ссавців, довжина меживузлів та строки квітування у вищих рослин тощо.

 

8.


05.11.2015; 00:14
хиты: 404
рейтинг:0
Естественные науки
науки о жизни
генетика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь