пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Г. Флобер

а. Роман «Пані Боварі»

ГЮСТАВ ФЛОБЕР (1821—1880), (ФРАНЦІЯ) майстер витонченого психологічного аналізу. Головними рисами світосприйняття прозаїка були скептицизм і песимізм. Флобер вважав себе учнем Бальзака.

Естетичні погляди Флобера: Вважав, що немає тем, до яких література не повинна звертатися. Зображуючи провінцію писав: зображую світ кольору плісняви (все буденне). Намагається втілити у літературі ОБЄКТИВНИЙ МЕТОД- письменник має відсторонитися від тої дії, яку він зображає. Література просто фіксує життя. Високо ставить МАЙСТЕРНІСТЬ (видатний стиліст)Ідеальним зразком мистецтва вважав стіну, зображену майстерно. 1. фразою може сказати дуже багато.

Зосередженість на тенденціях, які існували у сус-ві; осмислення руху історії через долі окремих персонажів; літературу поділяв на елітарну (високохудожню) і масову(комерційно-спрямовану)• поєднав трагічний і комічний плани, з глибоким психологізмом створив переконливу картину бездуховності суспільства, у якому вульгарності та повсякденності нічого не протистояло;

• прийшов до висновку, що в житті не було і не могло бути нічого прекрасного, вирватися із сірості неможливо ні за допомогою мрій, ні за допомогою кохання;

Новаторство Г. Флобера Змалював повністю реалістичні картини, беручи факти із власного життя чи життя людей, які його оточували. Ввів у роман образи простих людей, які поєднували в собі як негативні, так і позитивні риси, суто «позитивних» героїв його твори не мали. Виступив проти поєднання реалізму і романтизму. Використовував у творах імпресіоністичну манеру письма. Писав твори з характерними рисами психологізму.Відмовився від поділу героїв на позитивних і негативних носіїв добра і носіїв зла. Флобер має репутацію «фільтрованого» майстра.

«Пані Боварі», 1856. Сюжет взятий із реального життя. Флобер сказав: «Емма Боварі- це я» Емма живе у полоні подвійної ілюзії: часу і простору» Кожна людина живе в ілюзорному світі, Ф. відмовляється від ілюзії. Роман який пишеться «сірим по сірому». Пише не лише про Емму, а й про цілу Францію.  романі «Пані Боварі» герої - це мешканці французької провінції 19-го століття. Головна героїня - Емма Боварі, молода дружина провінційного лікаря. Емма мрійлива та повсякчас шукає нових вражень. Донька фермера, вона начиталася книг про красиве життя.Емма прикидається, що любить чоловіка, але насправді зневажає його, вважаючи негідним такої, як вона. Чоловік Емми, Шарль Боварі - сільський лікар кохає Емму та піклується про неї, як тільки може.

Образ пані Боварі поєднує егоїстичність та черствість у ставленні до близьких: чоловікові, дочці, з великою силою пристрасті, які вона спрямовує на своїх коханців. Але Емма любить більше свої мрії, аніж реальних людей. Щоб створювати ілюзію світу, який їй подобається, вона витрачає гроші сім'ї. Коханці Емми Родольф та Леон - різні люди. Родольф хитрий, пристрасний, розважливий. А коли Емма розоряється та здобуває репутацію гулящої жінки, обидва “кохані” відповляються їй допомогти. Героїня ж кінчає життя самогубством, навіть не подумавши, як це буде переживати її сім'я, що буде з донькою Бертою.

Композиція роману «Пані Боварі» має кілька характерних рис: дуже довгу експозицію, яка дозволяє зрозуміти психологічні мотивації подальших вчинків героїні. Також роман не закінчується зі смертю героїні, а продовжується ще кількома главами, в яких показані наслідки вчинків померлої . Ідея «Пані Боварі» - у фатальному зіткненні мрій та реальності. Буденна реальність далека від ідеалу, проте відірвані від неї, егоїстичні мрії також не містять в собі нічого насправді духовного.

Роман можна віднести до напряму реалізму, він також включає яскраві прийоми натуралізму: автор з нещадною правдивістю описує болісну смерть Емми від отрути. Також в книзі немає жодного однозначно позитивного героя.

66. Натуралізм, теорія та творча практика.


17.06.2015; 15:17
хиты: 124
рейтинг:0
Гуманитарные науки
литература
мировая литература
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь