пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

19. Педагогічні здібності. Їх структура та шляхи формування.


Здібності - необхідний елемент корисної діяльності.
Кращого результату досягає педагог із сформованими педагогічними здібностями.
Структура педагогічних здібностей:
- загальнопедагогічні здібності;
- спеціальні (за предметом навчання).
Загальнопедагогічні здібності складаються із здібностей до тієї діяльності, які складають педагогічну діяльність: комунікативні здібності, організаторські, конструктивні, гностичні, проектувальні здібності. Ці здібності сформовані за життя, формуються у вузі, під час практики та вході професійної педагогічної діяльності. Кожен має визначити свої сильні і слабкі сторони і шляхом самовиховання розвивати слабкі і вдосконалювати сильні.
Рівні педагогічної майстерності
Педагогів, які досягли значного успіху у педагогічній діяльності називають педагогами-майстрами. Як правило, це педагоги-новатори, які шукають і знаходять нові, нестандартні метод, прийоми, засоби роботи. В залежності від того, які компоненти педагогічної діяльності майстра головні, та якого рівня успіхів досягає педагог, визначаємо рівень педагогічної майстерності.
Рівні педагогічної майстерності:
I. Провідною є комунікативна та організаторська діяльність. Н-д, вчитель Ільїн, через діалогове навчання забезпечив естетичне і культурне виховання, виховання культури поведінки.
II. Здійснення при перевазі у педагогічній діяльності комунікативної та конструктивної діяльності успішного відбору засобів навчання. Н-д, Шатолов, Амонашвіллі досягли успіху не лише в конкретній навчальній діяльності, а й сприяли інтелектуальному розвитку дитини.
III. Вирішують педагоги глобальні проблеми розвитку і виховання особистості дитини, головними є гностична і проектувальна діяльності. Забезпечують перевиховання дитини. Це всесвітньо відомі особистості: К.Д Ушинський, В.О. Сухомлинський, Макаренко.


01.06.2016; 18:30
хиты: 138
рейтинг:0
Общественные науки
психология
прикладная психология
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь