пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

91. Податки і податкова функція сучасної держави. Проблема ефективності податкової політики в Україні.

Податкова політика проявляється в системі заходів податкового регулювання, спрямованих на встановлення оптимального рівня податків в залежності від поставлених в даний момент макроекономічних завдань. На вибір варіанта рішення в області податкової політики впливає загальна економічна ситуація в державі (темпи зростання або падіння виробництва), рівень інфляції, кредитно-грошова політика, співвідношення між сферою, контрольованої державою і приватним сектором. Податки не повинні робити негативного впливу на життєвий рівень населення, на підприємницьку та інвестиційну діяльність. Поряд з цим мають бути забезпечені необхідні надходження до державного бюджету.
В основі формування податкової політики два фактори:
1) використання податкових платежів для формування доходної частини бюджетів різних рівнів і вирішення фіскальних завдань держави; 2) використання податків як непрямого методу регулювання економічної діяльності.
За допомогою податкової системи покриваються витрати держави, задовольняються загальногосподарські потреби; вирішуються завдання диспропорцій в економіці, стимулюються структурні зрушення, розвиваються (скорочуються) будь-які сфери діяльності; стабілізується економіка, стимулюється економічне зростання, розвиток підприємництва та інвестицій; перерозподіляються доходи юридичних і фізичних осіб.

 

Серед принципів побудови системи оподаткування наступне:
1) встановлення переліку податків і частки податкового вилучення на рівні законодавчої влади;
2) стабільність податкової системи;
3) всеосяжність податків;
4) єдиний підхід до оподаткування різних форм власності.
Податкова система повинна здійснювати поряд з фіскальною функцією, тобто насиченням дохідної частини бюджету, розподільчу і стимулюючу. Недосконалість податкової системи полягає в перевазі фіскальної функції, що позначається на результатах податкової політики. При цьому знижуються платежі до бюджету, відбувається спад ділової активності, скорочуються інвестиції. Серед причин неефективної податкової політики називають завищення податкових ставок, множинність податків, складність їх нарахування. Формування податкової системи і включення до її складу певної кількості податків обумовлено обсягом бюджетних витрат. Податкова політика вибудовується таким чином, щоб податкова система забезпечувала основні надходження для покриття цих витрат.
За ухилення від сплати податків застосовуються значні економічні санкції. Приміром, весь укритий дохід і штраф, що досягає такої ж суми, стягуються до бюджету.

 

Економічна ефективність податкової системи неможлива без добре організованої роботи державних податкових інспекцій. Вони діють в умовах налагодженої і стабільної податкової системи, чіткого і ясного механізму оподаткування.
На відміну від державних податків існують і широко використовуються місцеві податки. Кількість місцевих податків постійно зростає. У той же час у всіх державах на місцях не мають права самі встановлювати податки. Всі види податків затверджуються центральною владою. Якщо ж місцевим органом дозволяється встановлювати податки, то в такому випадку центральна влада контролює їх ставки і суми.

 


22.03.2017; 22:43
хиты: 126
рейтинг:0
Профессии и Прикладные науки
право
юриспруденция (философия права)
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь