пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

79. Судова влада і здійснення правосуддя. Піднесення судової влади.

Це незалежна влада, яка охороняє право, відправляє правосуддя.
Правосуддя - це форма захисту права судовою владою, де рішення суду є акт правосуддя по захисту порушеного або оспорюваного права.
Судова влада здійснюється одноосібно суддею або судовою колегією у формі судової процедури. Межі дії судової влади обмежені нормами, що регламентують право на звернення до суду, а також принципами права.

Опції СВ:
- охоронна - охорона прав;
- правосуддя - захист, відновлення прав;
- контр - нагляд за іншими гілками влади.
Роль СВ полягає в стримуванні двох інших гілок влади в рамках права і конституційної законності шляхом здійснення конституційного нагляду і судового контролю над ними.

Судова влада проявляє себе через правосуддя і прийняття загальнообов'язкових рішень у процесі цивільного, кримінального , адміністративного , господарського судочинства . Захист права вийшла у судовій діяльності на перший план , відсунувши на периферію застосування примусу.

Склалися дві судові системи ^ одна з яких іменується змагальної , а друга - наслідкового. Характерною рисою змагальної судової системи є безпосереднє змагання сторін перед судом , коли сторони ( адвокати ) мають можливість контролювати хід процесу і є головними дійовими особами в цьому процесі. Суддя тут близький за своєю позиції до ролі третейського судді. Якщо при цьому маються присяжні , то суддя не вирішує питання , хто правий , а хто винен. Суддя не втручається в процес прийняття рішення .

У слідчій системі багато що визначається на стадії попереднього розслідування , і суддя по суті веде справу на основі документів . При цьому суддя сам досліджує факти , відбирає докази , прагне самостійно встановити істину у справі . У слідчій системі за традицією не застосовується суд присяжних , і адвокати не є головними дійовими особами .

Змагальна судова система характерна для держав з правовою системою , заснованою на прецеденті (сім'я загального права) , а слідча судова система використовується державами романо -германської правової сім'ї , заснованої на нормативно- правових актах. В даний час відзначається зближення правових систем загального права і романо -германського права , взаємне використання різних елементів організації судової діяльності . Характерний приклад - поширення суду присяжних у державах романо -германської правової сім'ї .

Організаційно-правові засади здійснення правосуддя та гарантії незалежності суду задані конституціями держав. Серед гарантій незалежності суду , як правило , виділяється недоторканність судді , довічний термін їх призначення або обрання , ефективне виконання судових рішень. Основними формами перегляду судових рішень виступають апеляція і касація .


22.03.2017; 23:09
хиты: 127
рейтинг:0
Профессии и Прикладные науки
право
юриспруденция (философия права)
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь