пользователей: 21204
предметов: 10449
вопросов: 177330
Конспект-online
зарегистрируйся или войди через vk.com чтобы оставить конспект.
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ


Ринок заощаджень. Вплив процентної ставки на ринок заощаджень. Графік рівноваги ринку заощаджень.

Сукупний попит, як відомо, складається iз попиту на споживчі товари (С) та інвестиційні товари (/). Закон Сея передбачає piвність обсягу національних витрат (тобто сукупного попиту AD) i величини національного доходу (Y). Ця piвнicть може мати місце, коли суспільство в цілому повністю витрачає отриманий дохід без залишку. Але на практиці дохід домашніх господарств розподіляється на споживання (С) i заощадження (S). Наявність заощаджень (S) означає, що частина коштів iз потоку доходів вилучається, i таким чином це призводить до затоварювання ринку, i, відповідно, до зростання запасів благ, на що підприємці ввдповвдають скороченням виробництва, зайнятості i, як наслідок, доходи домашніх госпо­дарств знижуються. Вихід з цієї ситуаци економісти-класики вбачають у тому, що заощаджені кошти повинні повністю витрачатися на інвестиції.

Власники заощаджень не зацікавлені зберігати кошти в ліквідній формі, а помістять їx у банк під певний процент. Чим вищий процент (/), тим вищий стимул до заощаджень (S), таким чином, обсяг заощаджень є зростаючою функцією від ставки процента (/):

У свою чергу, підприемці готові використовувати пропоновані на ринку заощадження, вкладаючи ix у виробництво з ме­тою отримання додаткового прибутку. Пдприемці будуть нарощувати обсяги виробництва до тих пip, поки гранична ефективність цього фактора перевищуватиме процентну ставку (/), тобто справедливим буде співвідношення:

Таким чином, заощадження є функцією процента i реального доходу (залежністъ пряма):

Умови рівноваги ринку  заощаджень  за  класичною моделлю (в закритій економіці): (Мал..)


хиты: 392
рейтинг:+2
Общественные науки
экономика
макроэкономика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2016. All Rights Reserved. помощь