Мовознавство, або лінгвістика (від лат. lingua "мова"), - наука про природну людську мову загалом і мови світу як її представників.
На земній кулі існує понад п'ять тисяч мов. Кожен етнос розмовляє власною мовою. Однак можна стверджу- вати, що люди світу розмовляють єдиною мовою, бо всі мови мають дуже багато спільного. Так, зокрема, у всіх мовах для вираження думки використовують звуки, зі зву- ків будують слова, а зі слів — речення. Спільні ознаки, властиві всім мовам світу, називають універсаліями (від лат. universalis "загальний").
Кожна мова є надбанням певного народу. Вона не тіль- ки найпотужніший засіб спілкування, знаряддя думки (мислення), а й дух народу, його історія і водночас необ- хідна умова існування не лише культури народу, а і його самого. Мова є засобом духовного формування особистос- ті. У ній зафіксовано історичний досвід попередніх поко- лінь, неповторний менталітет етносу, його духовні над- бання. Вона допомагає краще зрозуміти людину в її мину- лому і сьогоденні. Мова, крім цього, є важливим держа