пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

72.Особливості будови та функції спинномозкових нервів

 

Спинномозкові нерви розташовуються в правильному порядку (невромери), відповідаючи миотомов(Міомери) тулуба і чергуючись з сегментами хребетного стовпа; кожному нерву відповідає відноситься до нього ділянку шкіри (дерматит).

У людини є 31 пара спинномозкових нервів, а саме: 8 пар шийних, 12 пар грудних, 5 пар поперекових, 5 пар крижових і 1пара куприкових.

 

Кожен спинномозкової нерв відходить від спинного мозку двома корінцями: заднім (чутливим) і переднім (руховим); обидва корінця з'єднуються в один стовбур, truncus n. spinalis, що виходить з хребетного каналу через міжхребцевий отвір.Поблизу і кілька назовні від місця з'єднання задній корінець утворює вузол, в якому передній руховий корінець не приймає участі. Завдяки з'єднанню обох корінців спинномозкові нерви є змішаними нервами: вони містять чутливі(Аферентні) волокна від клітин спинномозкових вузлів, рухові (еферентні) волокна від клітин переднього рогу, а також вегетативні волокна від клітин бічних рогів, що виходять зі спинного мозку в складі переднього корінця. Вегетативні волокна є і в задньомукорінці.

Кожен нерв поділяється на декілька гілок. Дві основні гілки іннервують передню та задню ділянки тіла в зоні розгалуження цього нерва. Гілки сусідніх спинномозкових нервів можуть сполучатись, утворюючи сплетення; останні забезпечують чутливість та рух у більших ділянках, наприклад шиї чи верхньої кінцівки.

 


31.01.2014; 01:49
хиты: 254
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь