1111 Роль біологічної освіти в системі загальноосвітньої школи.Перехід до 12-річної середньої загальноосвітньої школи вимагає якісних змін у біологічній
освіті, її модернізації, узгодження з потребами життя. XXI століття — це час формування високотехнологічного інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури всього населення набувають вирішального значення для економічного та соціального поступу країни. Саме тому освіта має базуватися на принципах диференціації навчання, орієнтації на особистість учня, формування його мотиваційної сфери, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей.
Головною метою біологічної освіти має бути формування загальної культури школяра, виховання особистості, здатної до самоосвіти й саморозвитку, яка усвідомлює власну відповідальність перед суспільством за збереження життя на Землі.
Концепція 12-річної середньої загальноосвітньої школи орієнтує на переструктурування змісту природознавчої галузі, визначення послідовності й тривалості вивчення її складових по класах, посилення практичного характеру гуманітарної спрямованості, що сприятиме переконливішому розкриттю ролі людини в пізнанні природи, цілісності сприйняття світу. При цьому в структурі біологічної освіти необхідно враховувати психофізіологічні особливості учнів підліткового (10—15 років) та юнацького (15—18 років) віку.
У зазначеній концепції сформульовано цілі й завдання біологічної освіти в 12-річній школі:
оволодіння компонентами наукових знань та методологією науко
вого пізнання, що становить основу цілісного світорозуміння й нау
кового світогляду учнів;
усвідомлення життя як найвищої цінності, формування вміння бу
дувати свої стосунки з природою й суспільством на основі гуманно
го ставлення до всього живого;
оволодіння знаннями методів, понять, теорій, концепцій
2.
27.12.2015; 23:21
хиты: 238
рейтинг:0
|
|
|
|