пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Типи данихSQL

Символьні типи даних - містять літери, цифри та спеціальні символи

CHAR чи  CHAR(n) -символьні рядки фіксованої. Довжина рядка визначається параметром n. CHAR без параметра відповідаєCHAR(1). Для зберігання таких даних завжди відводеться n байт не залежно від реальної довжини рядка..

VARCHAR (n) - символьний рядок змінної довжини. Для зберігання даних цього типу відводиться число байт, відповідне реальної довжині рядку 

Цілі типи даних - підтримують тільки цілі числа (дробові частини і десяткові крапки не допускаються). Над цими типами дозволяється виконувати арифметичні операції і застосовувати до них агрегуюючіфункції (визначення максимального, мінімального, середнього та сумарного значення стовпця реляційної таблиці). INTEGER або INT-ціле, для зберігання якого відводиться, як правило, 4 байти.(Зауваження: число байт, що відводиться для зберігання того чи іншого числового типу даних залежить від використовуваної СУБД і апаратної платформи, тут наводяться найбільш "типові" значення) Інтервал значень від - 2147483647 до + 2147483648  SMALLINT - коротке ціле (2 байти), інтервал значень від - 32767 до 32768

Дійсні типи даних - описують числа з дробовою частиною. FLOAT іSMALLFLOAT - числа з плаваючою точкою (для зберігання відводиться зазвичай 8 і 4 байти відповідно). DECIMAL (p) - тип даних аналогічний FLOATз числом значущих цифр .DECIMAL (p, n ) - аналогічно попередньому, p - загальна кількість десяткових цифр, n - кількість цифр після десяткової коми.

Дата і час - використовуються для зберігання дати, часу та їх комбінацій.Більшість СКБД вміє визначати інтервал між двома датами, а також зменшувати або збільшувати дату на певну кількість часу.  DATE - тип даних для зберігання дати.TIME - тип даних для зберігання часу. INTERVAL - тип даних для зберігання часового інтервалу. DATETIME - тип даних длязберігання моментів часу (рік + місяць + день + години + хвилини + секунди + долі секунд).

Двійкові типи даних - дозволяють зберігати дані будь-якого обсягу в двійковому коді (оцифровані зображення, виконувані файли і т.д.).Визначення цих типів найбільш сильно розрізняються від системи до системи, часто використовуються ключові слова: 

BINARY
BYTE
BLOB

Послідовні типи даних - використовуються для представлення зростаючих числових послідовностей.SERIAL - тип даних на основі INTEGER, що дозволяє сформувати унікальне значення (наприклад, для первинного ключа).При додаванні запису СКБД автоматично присвоює полю даного типу значення, що отримується з зростаючої послідовності цілих чисел.2. СУБД ACCESS введення даних у таблиці, створення схеми даних у базі.

В Access є 4 способи створення таблиць: за допомогою “конструктора” таблиць; за допомогою “мастера створення таблиць”, “в режимі таблиці”(«режим вводу даних») та “в режимі імпорт таблиць”.

Вікно БД → Вкладинка Таблиці → Создать → Конструктор 
Або 
Головне меню → Вставка → Таблиця → Создать → Конструктор

На екрані з'явиться вікно. У графу Имя поля треба ввести ім'я першого поля таблиці. Ім'я поля не повинно містити більше 64-х символів, включаючи пропуски, та не повинно містити символ «.». 
У графі Тип данных треба задати тип поля. Для цього необхідно розкрити список та вибрати потрібний тип даних. 
В області Свойства поля необхідно задати властивості поля. Змінюючи властивості поля можна керувати процесом зберігання, обробки та відображення даних. 
Властивість Размер поля визначає максимальний розмір даних типу Текстовый, Счетчик або Числовой. 
Властивість Формат поля дозволяє задати формати відображення тексту, чисел, дат та значень часу на екран та на принтер. Наприклад, для поля числового типу можна задати один з форматів, які наведені нарис. 
Після введення структури таблиці необхідно задати ключ запису, який може складатися з одного поля або сукупності полів. Значення ключового поля повинно однозначно ідентифікувати запис, а саме, мати унікальне значення.

СУБД ACCESS дозволяє створювати зв'язки між таблицями на основі відношень типа «один-до-одного» та «один-до-бага-тьох». Встановлення зв'язку «багато-до-багатьох» потребує наявності третьої таблиці. 
Для встановлення зв'язку між таблицями необхідно у меню СЕРВИС вибрати команду Схема данных. У результаті з'явиться вікно Добавление таблицы (рис. 10.127), в якому треба вибрати потрібні таблиці за допомогою миші та кнопки Добавить, а потім натиснути на кнопку Закрыть. 
Команди Сервіс-Схема Даних, в цьому вікні меню Связи, у ньоиу «Показати таблицю», з»являється вікно «Добавленіє таблиці», клацнути на таблиці, що хочемо використати для зв»язку, клацнути «Добавити», по закінченню кнопка”Закрити», лівою мишею переносимо ключове поле однієї таблиці на ключове поле іншої(обов»язковою умовою є співпадаємість ключових полів, які переносяться). Для зміни зв»язку необхідно вивести на екран діалогове вікно «Схема даних», потім двічі клацнути по лінії між двома таблицями, після цьог внести необхідні зміни. Для вилучення зв»язку необхідно клацнути на нього в вікні «Схема даних» і натиснути DELETE, після підтвердження вилучення зв”язок зникне. 
Для зв’язування таблиць у реляційних СУБД використовують ключі. Ключем називають сукупність полів таблиці, значення яких ідентифікують її записи. Первинним ключем називають такий ключ, який однозначно ідентифікує записи таблиці. Іншими словами, значення первинного ключа є унікальним для даної таблиці. Часто первинний ключ складається з одного поля. Наприклад, первинним ключем таблиці Особи має бути поле ТабНомер, і аж ніяк не Прізвище, оскільки записів з однаковим табельним номером не повинно бути. Водночас можна очікувати на записи, де є однакові прізвища. 
Для створення ключа: в режимі Конструтора виділити поле або поля.

Далі натискуємо піктограму ключа на Панелі інструментів, або вибираємо Правка → Ключевое поле. 
єкти бази даних (у тому числі і індекси) зберігаються в одному файлі.¢Впорядкування записів таблиці за значенням ключа називають індексацією, а отриманий образ таблиці – індексом. Взагалі фізично таблиці та індекси можуть зберігатися у різних файлах (як, наприклад, у СУБД MS FoxPro).

 

   Білет 3

 


хиты: 310
рейтинг:0
Точные науки
информатика
Структуры данных
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь