пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

66. Повноваження Президента України в законодавчій сфері.

Повноваження П езидента України — конкретні права та обов'язки глави держави з вирішення питань, віднесених до його відання. Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності Укра¬їни, додержання Конституції України, прав і свобод людини і гро-мадянина.

Як гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України Президент України наділяється особливими повноважен¬нями. Він: забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави; очолює Раду національної безпеки та оборони України; приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні чи в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалеж¬ності України тощо.

Здійснюючи функцію гаранта додержання Конституції Украї¬ни, Президент України наділений правом законодавчої ініціативи, що дозволяє йому порушувати питання щодо реалізації консти¬туційних положень, приведення чинного законодавства у відпо¬відність до Конституції України. Президент України користуєть¬ся виключним правом вносити до Верховної Ради законопроект про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України та призначати всеукраїнський референдум для затвердження цих змін. Забезпечуючи додержання Конституції України, Президент України може накладати вето на закони, прийняті Верховною Радою України, направляє до Конституційного Суду України звернення щодо встановлення конституційності законів та інших актів Верховної Ради України, скасовує акти Кабінету Мі¬ністрів України та акти Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Президент України згідно з Конституцією України є суб'єктом законодавчого процесу і здійснює відповідні повноваження стосовно до Верховної Ради України та у сфері зако¬нодавчої влади, а саме:

- користується правом законодавчої ініціативи у Верховній Ра¬ді України;

- підписує та офіційно оприлюднює закони, прийняті Верхов¬ною Радою України;

- накладає суспензивне (відкладальне) вето щодо прийнятих Верховною Радою України законів із подальшим поверненням їх на повторний розгляд Верховної Ради України;

- протягом трьох років після набуття чинності Конституції України (тобто до 28 червня 1999 р.) мав право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем'єр-міні¬стра України укази з економічних питань, не врегульованих зако¬нами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Вер¬ховної Ради України;

- призначає всеукраїнський референдум щодо змін Конституції України відповідно до ст. 156 Конституції, проголошує всеукраїн¬ський референдум за народною ініціативою;

- призначає позачергові вибори до Верховної Ради України у строки, встановлені цією Конституцією;

- припиняє повноваження Верховної Ради України, якщо про¬тягом ЗО днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

 

 

 


27.01.2016; 14:17
хиты: 98
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь