пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

60. Структура та склад парламенту.

Згідно із ст. 76 Конституції України, склад Верховної Ради становить 450 народних депутатів, обраних шляхом загальнонаціонального голосування. Ця кількість зумовлена кількістю населення України, системою виборчих округів і кількістю виборців в них, виборчою системою та однопалатністю парламенту.

Після обрання складу Верховної Ради, розпочинається реалізація її установчої функції шляхом утворення власних органів, а також державних органів, передбачених Конституцією України.

На першій після виборів сесії формуються власні органи парламенту. Одразу після оголошення результатів виборів формується склад Підготовчої депутатської групи на основі Положення про Підготовчу депутатську групу.

Під час засідань Підготовчої депутатської групи під головуванням Голови Верховної Ради України попереднього скликання формується керівництво групи та визначається її структура. У складі керівництва групи – голова, два заступники та секретар.

Для підготовки конкретних пропозицій і попередньої розробки питань створюється три підгрупи.

Перша підгрупа – з питань відкриття сесії, регламенту, формування робочіх органів, президії, лічильної комісії, організації роботи, порядку денного, висвітлення роботи першої сесії Верховної Ради України.

Друга підгрупа – з питань обрання керівництва парламенту, формування депутатських фракцій і комітетів Верховної Ради.

Третя підгрупа – з питань забезпечення умов діяльності Верховної Ради України та її органів і здійснення депутатських повноважень, статусу та соціально-побутового забезпечення діяльності народних депутатів.

Перше пленарне засідання традиційно відкриває Голова Верховної Ради України попереднього скликання.

Відповідно до ст. 79 Конституції України найстаріший за віком народний депутат України зачитує Присягу народного депутата України.

Депутати зобов’язані підписати текст присяги.

Відмова скласти присягу має наслідком втрату депутатського мандату (ст.79 Конституції України).

Обирається лічильна комісія, а також утворюється керівництво.

Їх формують народні депутати, обрані по багатомандатному загальнодержавному виборчому округу за списками тих політичних партій чи блоків, які за результатами парламентських виборів подолали загальний відсотковий бар’єр,

Якщо склад депутатської групи (фракції) менший за встановлену норму, група (фракція) по закінченні 15 днів оголошується Головою Верховної Ради України розпущеною.

Форми діяльності Верховної Ради України обумовлені колегіальним характером цього органу та універсальністю його компетенції. За юридичними наслідками форми діяльності парламенту поділяються на правові та неправові, а останні у свою чергу – на організаційні та матеріально-технічні.

До правових форм роботи українського парламенту належать нормотворча (або законодавча), установча, правозастосовча та контрольна.

Організаційні форми роботи Верховної Ради України можна умовно поділити на основні та допоміжні. У межах основних організаційних форм здійснюється безпосереднє вироблення і прийняття рішень, а допоміжні являють собою способи інформаційного обміну між парламентом та іншими особами та організаціями.

До основних організаційних форм діяльності Верховної Ради України належать: сесія; засідання депутатських груп і фракцій, Погоджувальної ради, комітетів, підкомісій і робочих груп, тимчасових слідчих і спеціальних комісій; персональна робота Голови Верховної Ради України, його заступників, голів комітетів; парламентські та комітетські слухання; індивідуальна робота народних депутатів у парламенті та виборчих округах.

Матеріально-технічні форми діяльності (діловодство, стенографування, бухгалтерський облік та ін.) здійснюються безпосередньо апаратом Верховної Ради України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.01.2016; 14:17
хиты: 101
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь