пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

37. Президент України у системі органів державної влади України.

Президент України є главою держави і ви¬ступає від її імені. Він є гарантом державного сувере¬нітету, територіальної цілісності України, додержан¬ня Конституції України, прав і свобод людини і гро¬мадянина. Новообраний Президент України вступає на пост не пізніш як через ЗО днів після офіційного оголо¬шення результатів виборів, із моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Президент України має такі повноваження: • забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави; • звертається з посланнями до народу та із щоріч¬ними й позачерговими посланнями до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє стано¬вище України; • виносить рішення про визнання іноземних дер¬жав; • призначає позачергові вибори до Верховної Ради України у строки, встановлені Конституцією; • припиняє повноваження Верховної Ради України, якщо протягом ЗО днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися; • призначає, за згодою Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України;  припиняє повноваження Прем'єр-міністра України, виносить рішення про його відставку та ін. Президент України користується правом недотор¬канності на час виконання повноважень. Він очолює Раду національної безпеки і оборони України, яка є координаційним органом із питань забезпечення безпеки та оборони в Україні. Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України, але Конституція України встановлює, що повнова¬ження Президента України припиняються достроко¬во в разі його відставки, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я, усунення з поста в порядку імпічменту та смерті.

 

Президент України за Конституцією є главою держави і виступає від її імені. Він є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Інститут глави держави, зокрема Президента України, є порівняно новим явищем у політичному житті України, оскільки був заснований законом лише у 1991 році.

На час виконання повноважень Президент України користується правом недоторканності. Звання Президента України зберігається за ним довічно, якщо тільки він не був усунутий з поста в порядку імпічменту.

Як глава держави Президент України забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави. Реалізує представницьку, нормотворчу, установчу та контрольну функції.

Крім того, Президент України приймає рішення про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України, про надання притулку в Україні; нагороджує державними нагородами, встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними; здійснює помилування тощо.

Президент України не може передавати свої повноваження іншим особам або органам; він виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України.

Повноваження Президента України припиняються достроково у разі: відставки; неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я; усунення з поста в порядку імпічменту; смерті.

Тільки у разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання обов'язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України покладається на Голову Верховної Ради України

 

38.  Призначення на посаду членів Кабінету Міністрів України

До складу Кабінету Міністрів  України входять Прем'єр-міністр України, Перший   віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри та міністри України.

     2. Загальна чисельність членів Кабінету Міністрів України встановлюється  Верховною Радою України виходячи з його посадовогоскладу на підставі подання про призначення  на посади членів Кабінету Міністрів України відповідно до частин першої-третьої статті 9 цього Закону.

     3. Посади членів Кабінету Міністрів України належать до політичних посад, на які не поширюється законодавство про державнуслужбу та трудове законодавство. Особливості проходження служби на цих посадах визначаються законом.

     4. Статус членів Кабінету Міністрів України визначається Конституцією України (254к/96-ВР), цим та іншими законами України. Не допускається прирівняння будь-яких посад в органахдержавної влади за статусом  до посад членів Кабінету МіністрівУкраїни.

     Стаття 7. Вимоги до членів Кабінету Міністрів України

     1. Членами Кабінету Міністрів України можуть бути громадяни України, які мають  право голосу, вищу освіту та володіють державною мовою. Не можуть бути призначені  на посади членів Кабінету Міністрів України особи, які мають судимість, не погашену і не зняту в установленому законом порядку.

     2. Члени Кабінету Міністрів України не мають права суміщатисвою службову  діяльність з іншою роботою (крім викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

     3. У разі внесення на розгляд Верховної Ради України подання щодо призначення на посаду члена Кабінету Міністрів України особи, яка є народним депутатом України, до подання додається особистазаява народного депутата  України  про  дострокове складення ним депутатських повноважень у разі призначення на посаду члена Кабінету Міністрів   України. Питання про складення народним депутатом України депутатських    повноважень розглядається невідкладно після призначення його членом Кабінету  Міністрів України на тому ж засіданні Верховної Ради України.

     Стаття 9. Призначення на посаду членів Кабінету Міністрів України

     1. Члени Кабінету Міністрів України, крім Міністра оборони України і Міністра  закордонних справ України, призначаються на посаду Верховною Радою України за  поданням Прем'єр-міністраУкраїни. Міністр оборони України і Міністр закордонних справ України призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням  Президента України, яке вноситься не пізніше ніж на п'ятнадцятий день після одержання пропозиції коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України щодо кандидатури на посаду Прем'єр-міністра України.

     2. Пропозиції щодо кандидатур для призначення на посади членів Кабінету Міністрів  України вносить коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України. Подання про  призначення на посаду Міністра оборони України і Міністра закордонних справ України вносить Президент України. Подання про призначення на посаду інших членів  Кабінету   Міністрів України вносить Прем'єр-міністр України.

     3. У разі невнесення Президентом України  до  Верховної  Ради України кандидатур на посади Міністра оборони України чи Міністра закордонних справ України у строк, визначений частиною першою цієї статті, подання  про призначення на відповідні посади вносить до Верховної Ради України коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді  України. Рішення коаліції про внесення до Верховної Ради України подання про  призначення Міністра оборони України та Міністра закордонних справ України приймається на загальних зборах коаліції та підписується керівниками депутатських  фракцій, що входять до складу коаліції. Подання про призначення Міністра оборони України та Міністра закордонних справ України підписуються керівниками депутатських фракцій, що входять до складу коаліції,та оголошуються на пленарному засіданні  особою, уповноваженою рішенням коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

     4. Подання про призначення членів Кабінету Міністрів України, зазначені у частинах першій та другій цієї статті, щодо кандидатівна відповідні посади вносяться разом з відомостями про:

     1) освіту;

     2) фах;

     3) трудову діяльність і найсуттєвіші факти біографії;

     4) декларацію про доходи;

     5) участь у керівному органі чи наглядовій раді підприємств чи організацій, які мають на меті отримання прибутку.

     5. Подання Прем'єр-міністра України,  Президента України чи коаліції депутатських  фракцій у Верховній Раді України про призначення на посаду членів Кабінету Міністрів  України під час його формування можуть вноситися  як списком, так і окремо на кожного члена Кабінету Міністрів України.

     6. На кожну посаду пропонується одна кандидатура. Верховна Рада України розглядає  подання та призначає на посаду членів Кабінету Міністрів України.

     7. Кандидатура на посаду члена Кабінету Міністрів України вважається відхиленою,  якщо Верховна Рада України не прийняла рішення про її призначення на посаду члена  Кабінету Міністрів України. У разі відхилення Верховною Радою України кандидатури напосаду члена Кабінету Міністрів України у семиденний строк вноситься подання кандидатури на зазначену посаду.

     8. Призначення на вакантну посаду члена Кабінету Міністрів України (крім Прем'єр-міністра України) здійснюється в порядку, встановленому частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостоюі сьомою цієї статті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.01.2016; 14:07
хиты: 93
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь