43). Ліквідація юр. особи - це припинення діяльності юр. особи без переходу прав і обов'язків ліквід. юр. особи будь-якими іншими юр.особи
44). Ліквідаційна комісія - утворюється власником майна суб'єкта господарювання чи його представниками, або іншим органом, визначеним законом.
45). Об'єкти цивільного права - є все те, із приводу чого складається цивільні правовідносини і на що спрямовані цивільні правв та цивільні обов'язки їх суб'єктів.
46). Підприємство як об'єкт цивільного права - це
47.) Індивідуально-визначені речі - це конкретні речі, які відрізняються від інших однорідних речей індивідуальними ознаками.
48). Речі визначені родовими ознаками, якщо вони мають ознаки, властиві усім речам того ж роду, та вимірюється числом, вагою, мірою.
49). Речі обмежені в обороті – полягає у тому, що право власності на певні речі може бути передане іншій особі лише за умов, передбачених законом. Необхідність обмеження речей у цивільному обороті спричинюється різними обставинами.
50). Майно - це предмети матеріального світу, які перебувають у власності суб'єкта права, у тому числі: окрема річ, сукупність речей, майнові права та обов'язки.
51). Правочин є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
52). Презумпція правомірності правочину є важливою гарантією реалізації цивільних прав учасникам цивільних відносин.
53). Консенсуальний правочин - це правочин, який вважається укладеним із моменту досягнення домовленості між сторонами за всіма істотними умовами.
54). Реальний правочин - це правочин, для якого досягнення домовленості є недостатнім, моментом його укладення вважають момент фактично виконання дій.
55). Односторонній правочин - це правочин, для вчинення якого достатньо волі однієї особи. (прийняття спадщини)
56). Двосторонній правочин - це правочин, для вчинення якого потрібно узгодження волі двох осіб.
57). Каузальний правочин - це правочин, із якого чітко зрозуміло, яка правова мета. І не дотримання цієї умови тягне недійснійсть правочину.
58). Фідуаціарний правочин - це правочин, який характеризується наявністю між сторонами правочину особисто довірчивих відносин.
59). Волевиявлення в правочині -це будь які волевиявлення учасників цивільних правовідносин, які спрямовані на настання цивільних прав та юридичних обов’язків, що не суперечать праву. Тож відкривається можливість врегулювати такі відносини, які до цього не підпадали під угоди.
60). Конклюдентні дії - це дії особи, що виражають її
волевиявлення на встановлення правовідносин.
61). Недійсний правочин - це наслідок недодержання в момент
вчинення правочину стороною, вимог, які прямо встановлені правом.
62). Нікчемний правочин є правочин, вчинення якого не породжує передбачених
законом правових наслідків у зв'язку із протиправністю або іншими недоліками.
63). Оспорюваний правочин - це правочин, недійсність яких прямо не встановлена законом, але якщо зацікавлена особа оспорює такий правочин, він може бути визнанений судом недіймним.
64). Реституція - це поновлення порушених майнових прав, приведення їх до стану, що існував на момент вчинення дії.
65). Фіктивний правочин - це правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.
66). Удаваний правочин - це правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.
67). Умовні правочини - це правочини, які спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
68). Представництво - це правовідношеня, в якому одна сторона зобов'язана, або має право, вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
69). Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами.
70). Спеціальна довіреність надає повноваження на здійснення юридичних дій або правочинів певного типу. Спеціальна довіреність - надає повноваження на здійснення юридичних дій або правочинів певного типу. Якщо той, кого представляють, уповноважує на здійснення якою-небудь одного правочину або юридичної дії, то спеціальна довіреність у цьому випадку буде називатися разовою довіреністю
72). Строк - є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
73). Термін - це слово або словосполучення, застосоване для позначення деякого поняття.
74). Присікальні строки - це строки існування прав та обов'язків, на них не поширюються загальні правила щодо зупинення.
75). Гарантійні строки - це строки, протягом якого виробник гарантує нормальну роботу, в тому числі комплектуючих виробів.
76).