пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Аналогія закону

 — це засіб заповнення прогалин у законодавстві, який полягає у застосуванні до нього врегульованих конкретною нормою правовідносин норми закону, що регламентує подібні відносини.

4)Суб'єктами цивільного права- є фізичні та юридичні особи. Фізичною особою

є кожна окрема людина.

5) Цивільні правовідносини - це врегульовані нормами цивільного права майнові відносини, відносини, пов'язані з інтелектуальною власністю та особисті немайнові відносини, учасники яких виступають носіями цивільних прав та обов'язків.

6)Абсолютні правовідносини - це такі правовідносини, в яких управомоченій особі протистоїть невизначене коло обов'язків суб'єктів

7)Майнові́ відно́сини — це вольові суспільні відносини з приводу належностівикористання чи переходу нерухомого і рухомого майна та інших матеріальних благ від одного суб'єкта до іншого

8)Юридичний факт - це зазначене в гіпотезі норми права конкретна життєва обставина, що є підставою виникнення, зміни або припинення правовідносин.

9)фізична особа - підприємець  відповідає за зобов'язаннями,пов'язаними  з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, кріммайна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

10)Цивільна правоздатність згідно зі ст. 9 ЦК України — це здатність мати цивільні права та обов'язки. Така здатність визнається за всіма громадянами України. Вона виникає в момент народження громадянина і припиняється його смертю.

11)Цивільною дієздатністю фізичної особи називається її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність в разі їх невиконання.

12)Деліктозда́тність —здатність особи нести юридичну відповідальність за шкоду, заподіяну її протиправними діями. Виражається в здатності суб'єкта самостійно усвідомлювати свій вчинок і його шкідливі результати, відповідати за свої протиправні дії і нести за них юридичну відповідальність.

13)Недієздатна -  може бути визнана людина, яка внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій або керувати ними .

14) Опікун- піклувальник має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.

15)Опіка — влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.

16)Місце проживання фізичної особи - це місце, де громадянин постійно чи переважно проживає (як власник будинку чи квартири; як наймач чи піднаймач житла; як член сім'ї власника, наймача тощо або на іншій підставі, встановленій законодавством, у будинку-інтернаті для інвалідів, громадян похилого віку тощо).

17)Дрібний побутовий правочин - це правочин, який задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість

18) Юриди́чна осо́ба — організація, суб'єкт права, здатний від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов'язки та самостійно брати участь у правовідносинах, бутипозивачем та відповідачем у суді.

19) Правоздатність юридичної особи- виникає з моменту її державної реєстрації (статті 5 і 6 Закону України "Про підприємства в Україні"), а у випадках, передбачених законодавчими актами (наприклад, ст. 13 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації"), — з моменту реєстрації статуту

20) місцезнаходженням юридичної - особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво), та здійснення управління та обліку.

21)  Індивідуалізація юридичної особи, кожна юридична особа індивідуальна, тому вона повинна мати своє місце знаходження

22) Стату́т встановлений засновником (власником майна) організації обсяг правил, що регулюють її правовий стан, відносини, пов'язані з внутрішнім управлінням, стосунки з іншими організаціями чи громадянами

23)  Засновницький договір як локальний нормативно-правовий акт — це один з установчих документів суб'єкта господарювання, що регламентує внутрішні відносини суб'єкта господарювання.

24) Підприємницькі товариства — це товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками.

25) Непідприємницьким товариством - організація, яка має статус юридичної особи, створена шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві, що не має на меті одержання прибутку для його подальшого розподілу між учасниками

26) Господарські товариства - підприємства або інші суб'єкти господарювання, створені юридичними особами або громадянами шляхом об'єднання їхнього майна і участі в підприємницькій діяльності товариства з метою одержання прибутку. .

27) Акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями

28) Зага́льні збо́ри акціоне́рів — вищий орган управління акціонерним товариством. До найголовніших функцій загальних зборів акціонерів належать вибори керівних органів товариства та розгляд фінансового звіту

29) Товариство з обмеженою відповідальністю (скорочено «ТОВ») — організаціясуб'єкт господарюваннястатутний капітал якої поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом товариства.

30) Товари́ство з додатко́вою відповіда́льністю — господарське товариство, засноване однією або кількома особами, статутний капіталякого поділений на частки, розмір яких визначений статутом.

31) По́вне товари́ство — товариствоюридична особа, всі учасники якого проводять спільну підприємницьку діяльність і солідарно несутьдодаткову (субсидіарну) відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.

В повному товаристві формується складений капітал.

32) Команди́тне товари́ство — товариство, в якому разом з одним чи більше учасників, які здійснюють від імені товариствапідприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства

33). Виробничий кооператив є добровільним об'єднанням громадян на засадах членства для спільної виробничої або іншої госп. діяльності. Виробничим кооперативом є добровільне об'єднання громадян на засадах членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності, яка базується на їхній особистій трудовій участі та об'єднанні його членами майнових пайових внесків. Статутом кооперативу та законом може бути передбачено участь у діяльності виробничого кооперативу на засадах членства також інших осіб.

34). Громадська організація - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів. 
35). Установа - орган держ. влади, місцевого самоврядування, організації, підприємства, що виконує певні функції в галузі держ., адмін., партійного управління. 
36). Філія - це відокремлений підрозділ юр. особи, що працює поза її місцем положення і виконує всі її функції. 
37). Представництво юр. особи - це відокремлений підрозділ юр. особи, що розташовний поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтепесів юр. особи. 
38). Дочірнє підприємство - це суб'єкт господарювання, контрольним пакетом акцій якого володіє материнська компанія. 
39). Реорганізація юр. особи - здійснюється за рішенням уповноважених держ. органів чи суду. 
40). Правонаступництво - це перехід прав і обов'язків від одного суб'єкта до іншого. 
 

41).


24.12.2015; 15:02
хиты: 144
рейтинг:0
Профессии и Прикладные науки
право
гражданское право
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь