пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Вчення про тканин. Визначення тканин, їх класифікація

Організм тварин і людини складається з тканин. Тканина — це історично що склалася система клітин танеклеточних структур (>межклеточное речовина), які мають спільністю будівлі та спеціалізованих виконання певних функцій.

По будовою, функції та розвитку вирізняються такі види тканин:

>епителиальная тканину (епітелій);

> кров, і лімфа;

> сполучна тканину;

> м'язова тканину;

1Эпителиальная тканину (епітелій) покриває поверхню тіла, вистилає слизову оболонку поверхні порожніх органів (шлунок, кишечник,мочевиводящие шляху й ін.), серозні оболонки (плевра, перикард, очеревина) і утворить залози. 

2До сполучної тканини відносять волокнисту, з'єднувальні тканини зі спеціальними властивостями іскелетную (хрящова і кісткова).Соединительная тканину освічена клітинами й більшою кількістю міжклітинного речовини, яке з волокон і основного речовини.

До волокнистою сполучної тканини відносять пухку, неоформлену щільну і теж оформлену щільну (сухожилля, фіброзні перетинки,пластинчатая і еластична тканини).Соединительная тканину з "особливими властивостями представлена ретикулярною, жировій, слизової і пігментного.

Нервова тканину

Нервова тканину є основним компонентом нервової системи. Воно складається з нервових клітин та клітиннейроглии. Нервові клітини здатні під впливом роздратування приходити до стану порушення, виробляти імпульси і передавати їх. Ці властивості визначають специфічну функцію нервової системи.Нейроглия органічно пов'язані з нервовими клітинами та здійснює трофічну, секреторну, захисну функції і функцію опори.

Мишечная тканину

>Двигательние процеси в людини та тваринного обумовлені скороченням м'язової тканини, яка маєсократительними структурами. До м'язової тканини відносятьнеисчерченную (гладку) і покреслену (>поперечнополосатую) м'язову тканину, що включаєскелетную й сердечну.Сократительними елементами є м'язові фібрили —миофибрилли (м'язові нитки). На електроннихмикрофотографиях у складімиофибрилл розрізняють більш тоншіпротофибрилли чимиофиламенти різною товщини. Скорочення кістякових м'язів тягне у себе переміщення тіла у просторі, обумовлює рух його частин; скороченнянеисчерченной м'язової тканини призводить до зміни обсягу органів, напрузі їх стінок тощо. буд. Обов'язковою умовою роботи м'язів був частиною їхнього прикріплення до опорним елементам, у результаті за скорочення м'язової тканини вони починають рухатися.


24.06.2015; 20:37
хиты: 98
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2025. All Rights Reserved. помощь