Ділове спілкування - це цілеспрямований процес обміну інформацією, що переслідує конкретну мету. Метою ділового спілкування є організація, регулювання, оптимізація професійної, наукової, комерційної чи іншої діяльності. В основі ділового спілкування лежить рух до успіху суб'єктів його.
Ділове спілкування - це двосторонній процес, що репрезентує спільну мовленнєву діяльність, особливу форму контактів його суб'єктів, які представляють певну організацію, установу, компанію тощо.
Особливості: - наявність певного офіційного статусу об'єктів; - спрямованість на встановлення взаємовигідних контактів та підтримку стосунків між представниками взаємозацікавлених установ; - регламентованість, тобто підпорядкованість загальноприйнятим правилам і обмеженням; - передбачуваність ділових контактів, які попередньо плануються, визначається їх мета, зміст, можливі наслідки; - творчий характер взаємин, спрямованість їх на розв'язання конкретних ділових проблем, досягнення мети; - взаємоузгодженість рішень та подальша організація співпраці партнерів;- взаємодія економічних інтересів і соціальне регулювання здійснюється у правових межах. Ідеальний результат таких взаємин - це партнерські стосунки, що грунтуються на обопільній повазі й довірі; - значущість кожного партнера як особистості; безпосередня діяльність, якою зайняті люди, а не проблеми, що хвилюють їх внутрішній світ.
Ділове спілкування проникає в усі сфери суспільного життя. Компетентність у сфері ділового спілкування безпосередньо пов'язана з успіхом чи неуспіхом в будь-якій справі.