1710-1742рр. –гетьманував. І тільки до 1716р. його влада розповсюджувалась на пд. Правоб. Укр. Був підпорядкований Карлу ХІІ.
Конституція- травнь 1710р. Одна з перших в Європі конституцій. Говорила, що Україна історично пов’язана дружніми стосунками з двома народами- скандинавами і турками. В кінці Конституції Орлик присягав на вірність Карла ХІІ. Визначала роль церкви у житті сус-ва. Всі християни поважають Україною, незалежно від конфесій. Не визнавалася лише іудейська релігія. Визначалися кордони України. Мова йшла про Запорізьку Січ- невід’ємнтй атрибут укр. державності.
Ця Конституція- намагання Орлика перевисти Україну в правову народну дуржаву. Важливо, що зверталася увага на народ.
Акт обрання П. Орлика гетьманом і "Конституція" були затверджені шведським королем Карлом XII. У "Конституції" неодноразово згадується про протекторат шведського короля над Україною. Це потрібно "...для большей крепости України", "...для заховання оной целости в правах наданих и границах" (п. 7). Таким чином, цей протекторат не був підданством українського народу Швеції. Він орієнтувався на зовнішню незалежністьУкраїни і міцність її внутрішнього устрою.